Články

Alergie? Skúste riešenie prírodnou cestou!

alergik

S príchodom rozkvitnutej jari začína aj sezóna alergií. Mnohí ľudia rok čo rok nanovo „objavujú“ očné kvapky a veľké balenia vreckoviek. Iní sú, naopak, v tejto situácii úplní nováčikovia, pretože počet alergikov každým rokom pribúda a čoraz viac ľudí s prekvapením zisťuje, že má nadmernú imunitnú odpoveď na peľ rastlín. Našťastie, medzi pokladmi prírody vieme nájsť účinnú pomoc.

Väčšina ľudí hľadá riešenie až vtedy, keď im príznaky alergie, ako je upchatý nos, svrbenie očí či kýchanie, veľmi znepríjemňujú život. V prípade vážnych ťažkostí je samozrejme dôležité takýto stav konzultovať s lekárom. V mnohých prípadoch však dokážeme výrazne znížiť závažnosť symptómov prostriedkami, ktoré nám poskytuje príroda. Najmä ak včas začneme používať tie správne bylinky. Každodenným pitím liečivého čaju môžeme prispieť k trvalému udržaniu zdravia. NEZABÚDAJME, PREVENCIA JE ZÁKLAD!

Ako môžeme predchádzať alergiám?

1. OČISTNÁ KÚRA

Správna náprava vždy začína prípravou tela, preto je vhodné robiť pravidelne každú jar a aj jeseň očistnú kúru. Telo sa tak očistí od toxínov a otvorí sa prijímaniu účinných látok. Z bylín na tento účel poslúži pri jarných kúrach najmä púpava lekárska, ktorá je hlavnou súčasťou čajovinovej zmesi JARNÉ PREBUDENIE. Na jeseň, črevá a tráviaci trakt prečistia napr. čučoriedkové listy, pamajorán… Jemnú dezinfekčnú, 1-2 týždňovú kúru, si môžete urobiť s čajovinou JESENNÉ UPRATOVANIE.

2. POSILNENIE IMUNITNÉHO SYSTÉMU

Správne fungovanie imunitného systému je pre alergikov kľúčové. Ani nedostatočné, ani nadmerné fungovanie nevedie k zdraviu. Čajovinu ZDRAVÉ TELO, SVIEŽA MYSEĽ určite odporúčam pre tých, ktorí chcú nielen „bojovať s ohňom“, ale chcú si dlhodobo udržiavať optimálny zdravotný stav. Bylinky v tejto zmesi celkovo podporujú imunitu, a taká bazalka posvätná sa používa aj ako adaptogén, zmierňuje stres. Čajovina pôsobí ako tonikum pre celý organizmus.
Pre deti je jednoduchým a chutným spôsob podpory imunity čajovina VESELÍ ŠKRIATKOVIA. Bylinky a plody (šípky,rakytník, lipa) v zmesi podporujú prirodzenú obranyschopnosť a posilňujú imunitný systém.
A potom, čo správne pripravíme svoje telo, môže začať samotná „liečba“ alergie.

 

pelova alergia
3. LIEČBA ALERGIÍ

Alergia je hypersenzitívna (nadmerná, prehnaná) reakcia imunitného systému na látky, s ktorými sa bežne stretávame vo svojom prostredí. V prípade peľovej alergie sa jedná o reakciu na alergizujúce bielkoviny peľových zŕn. Aby sme túto prehnanú reakciu dokázali zmierniť, je ideálne už niekoľko týždňov pred vašim „kritickým obdobím“ pravidelne popíjať čaje z určitých bylín.
Zmes ANTI-HAPČI obsahuje bylinky, ktoré regulujú činnosť imunitného systému, znižujú jarnú citlivosť na peľ. Pomôžu zmierniť príznaky alergickej nádchy, ako je kýchanie, tečenie z nosa či upchatý nos a zvýšené slzenie. Listy žihľavy obsahujú prirodzené antihistaminikum a ukľudňujú dýchacie cesty. Očianka prospeje opuchnutým, začervenaným očiam a podobne pôsobí aj bazový kvet. Skorocel zmierňuje dráždenie sliznice a uľahčuje vykašliavanie hlienu.

Čo poviete, ako sa vám takáto príprava na zaslzené a ukýchané obdobie pozdáva?