A+ A A-

Filozofia Feng Shui

Feng Shui vzniklo pred niekoľkými tisíckami rokov na území dnešnej Číny. Ide o rozsiahly súbor znalostí pojednávajúcich o harmonickej existencii človeka, o jeho živote v súlade s okolím, o kolobehu života a o procesoch medzi nebom a zemou. Feng Shui je niečo medzi skutočnou vedou a umením.

Jeho hlavnou funkciou je pomôcť človeku viesť šťastný a plnohodnotný život v súlade s vesmírnymi zákonmi a prírodou. V preklade Feng Shui znamená vietor a voda. Vietor znamená neustály pohyb a zmenu. Voda predstavuje životodarnú energiu .

Tok energie voda uprava w

Vietor, ako predstaviteľ zmeny a pohybu, udáva smer prúdenia energie a teda aj samotnému životu. Energia môže byť pozitívna, negatívna a neutrálna. Energia dokáže naberať rýchlosť, byť silná a dynamická. Rovnaké vlastnosti má aj voda. Príliš rýchlo sa pohybujúca energia má tak ako voda deštrukčný náboj, pretože príliš rýchlo sa pohybujúca voda zmetie všetko, čo jej stojí v ceste. Voda, ktorá sa naopak prestáva hýbať, naberá negatívny charakter, kazí sa a zapácha. Napiť sa takejto vody je životu nebezpečné. Preto je tu určitá paralela medzi vodou a energiou. Stagnujúca energia je negatívna a životu škodlivá. Všetky veci vo vesmíre majú svoj smer a pohyb. Nič nie je stále. Procesy zmien a premien sú v súlade s vesmírnymi zákonmi. Ak sa im bránime, trpíme. Feng Shui ponúka možnosti ako s vesmírnymi zákonmi žiť v súlade. Ako okolo seba vytvárať prostredie, v ktorom sa bude príjemne a šťastne žiť a zároveň, ako plniť svoje priania, túžby a sny. Feng Shui nás učí pracovať s energiou okolo seba tak, aby sa zhmotňovali v súlade s našimi zámermi.

Život je proces, preto neexistuje účinný spôsob ako veci zariadiť a usporiadať iba raz a ďalej sa už nestarať. Žijeme cyklicky v súlade s ročnými obdobiami, vekovými zmenami a každodennými udalosťami. Dobré a osvedčené rady Feng Shui je možné uplatniť v akejkoľvek životnej oblasti a otázke. Tak dokázali žiť ľudia už niekoľko tisíc rokov pred nami a tak dokáže žiť každý, kto sa otvorí staro - novým znalostiam a bude ich aktívne praktizovať. V starej Číne sa hovorilo , že základom dlhého a šťastného života človeka je život v harmónii sám so sebou (zdravá strava, pravidelné striedanie pokoja a pohybu, atď) a v harmónii s okolím (zdravé bývanie, súlad s prírodou, atď). Za harmóniu s okolím zodpovedá práve Feng Shui.

V JV ruka klicek w

návrat hore

Služby hlavné

Feng Shui analýza osôb

Feng Shui osoby je dôležitou časťou potrebnou pri vypracovaní Feng Shui projektu...

Čítať ďalej...

Feng Shui poradenstvo

Profesionálne Feng Shui poradenstvo – harmonizácia a ú...

Čítať ďalej...

Služby doplnkové

Drevené a vonné dekorácie

Výroba a dekorovanie menšieho nábytku a drobných int...

Čítať ďalej...

Fotografie na mieru

Výroba jedinečných obrazov, fotografií na základe Fe...

Čítať ďalej...

Blog

Alchemilka - ochrankyňa žie…

PRE ŽENY KAŽDÉHO VEKU: Jej ľudové meno ženský plášť vyjadruje schopnosť ...

Čítať ďalej...

Alchemilka - ochrankyňa žie…

Alchemilka obyčajná alebo panenská (Alchemilla vulgaris) je asi najznámej&scaron...

Čítať ďalej...

Partnerstvo so živlom Oheň

Ako sa správa človek so živlom Oheň vo vzťahu k ostatným elementom? OHEŇ s OHŇO...

Čítať ďalej...

Máj, lásky a Ohňa čas...

Máj predstavuje podľa Feng Shui prechodné obdobie medzi jarou a letom, v cykle p...

Čítať ďalej...

Pozrime sa na oči iným pohľ…

V tomto pokračovaní článku sa dozviete, ako očiam a pečeni napomôcť a vyživiť ic...

Čítať ďalej...

Drevené dekorácie

Vonné dekorácie

Fotografie na mieru

  1. 0
  2. 1
  3. 2

Prihlásenie or Vytvoriť Účet