A+ A A-

Filozofia Feng Shui

Feng Shui vzniklo pred niekoľkými tisíckami rokov na území dnešnej Číny. Ide o rozsiahly súbor znalostí pojednávajúcich o harmonickej existencii človeka, o jeho živote v súlade s okolím, o kolobehu života a o procesoch medzi nebom a zemou. Feng Shui je niečo medzi skutočnou vedou a umením.

Jeho hlavnou funkciou je pomôcť človeku viesť šťastný a plnohodnotný život v súlade s vesmírnymi zákonmi a prírodou. V preklade Feng Shui znamená vietor a voda. Vietor znamená neustály pohyb a zmenu. Voda predstavuje životodarnú energiu .

Tok energie voda uprava w

Vietor, ako predstaviteľ zmeny a pohybu, udáva smer prúdenia energie a teda aj samotnému životu. Energia môže byť pozitívna, negatívna a neutrálna. Energia dokáže naberať rýchlosť, byť silná a dynamická. Rovnaké vlastnosti má aj voda. Príliš rýchlo sa pohybujúca energia má tak ako voda deštrukčný náboj, pretože príliš rýchlo sa pohybujúca voda zmetie všetko, čo jej stojí v ceste. Voda, ktorá sa naopak prestáva hýbať, naberá negatívny charakter, kazí sa a zapácha. Napiť sa takejto vody je životu nebezpečné. Preto je tu určitá paralela medzi vodou a energiou. Stagnujúca energia je negatívna a životu škodlivá. Všetky veci vo vesmíre majú svoj smer a pohyb. Nič nie je stále. Procesy zmien a premien sú v súlade s vesmírnymi zákonmi. Ak sa im bránime, trpíme. Feng Shui ponúka možnosti ako s vesmírnymi zákonmi žiť v súlade. Ako okolo seba vytvárať prostredie, v ktorom sa bude príjemne a šťastne žiť a zároveň, ako plniť svoje priania, túžby a sny. Feng Shui nás učí pracovať s energiou okolo seba tak, aby sa zhmotňovali v súlade s našimi zámermi.

Život je proces, preto neexistuje účinný spôsob ako veci zariadiť a usporiadať iba raz a ďalej sa už nestarať. Žijeme cyklicky v súlade s ročnými obdobiami, vekovými zmenami a každodennými udalosťami. Dobré a osvedčené rady Feng Shui je možné uplatniť v akejkoľvek životnej oblasti a otázke. Tak dokázali žiť ľudia už niekoľko tisíc rokov pred nami a tak dokáže žiť každý, kto sa otvorí staro - novým znalostiam a bude ich aktívne praktizovať. V starej Číne sa hovorilo , že základom dlhého a šťastného života človeka je život v harmónii sám so sebou (zdravá strava, pravidelné striedanie pokoja a pohybu, atď) a v harmónii s okolím (zdravé bývanie, súlad s prírodou, atď). Za harmóniu s okolím zodpovedá práve Feng Shui.

V JV ruka klicek w

návrat hore

Služby hlavné

Feng Shui analýza osôb

Feng Shui osoby je dôležitou časťou potrebnou pri vypracovaní Feng Shui projektu...

Čítať ďalej...

Feng Shui poradenstvo

Profesionálne Feng Shui poradenstvo – harmonizácia a ú...

Čítať ďalej...

Služby doplnkové

Drevené a vonné dekorácie

Výroba a dekorovanie menšieho nábytku a drobných int...

Čítať ďalej...

Fotografie na mieru

Výroba jedinečných obrazov, fotografií na základe Fe...

Čítať ďalej...

Blog

Majú Zemitý ľudia kamenné s…

Reprezentanti Zeme sú plní stability a pomáhajú ostatným udržať si pevnú pôdu po...

Čítať ďalej...

Zem – znamená stabilitu

Po živloch drevo a oheň prichádza na rad živel Zem. Charakterizuje ho babie leto...

Čítať ďalej...

Slniečka sa nebojím alebo a…

OF alebo SPF je ochranný slnečný faktor, ktorý nám hovorí, KOĽKOKRÁT daný opaľov...

Čítať ďalej...

Jarné prebudenie - 2.časť

NAJLEPŠIE BYLINY PRE PEČEŇ •Ostropestrec mariánsky•Púpava lekár...

Čítať ďalej...

Jarné prebudenie

Jarné kúry majú tradíciu vo všetkých kultúrach. Je to prevencia v pravom ...

Čítať ďalej...

Drevené dekorácie

Vonné dekorácie

Fotografie na mieru

  1. 0
  2. 1
  3. 2

Prihlásenie or Vytvoriť Účet