A+ A A-

Svetový deň rodiny

„Šťastná rodina, nie je ničím iným, než predčasným nebom."
George Bernard Shaw

RODINA A FENG SHUI
Podľa učenia Feng Shui rodine zodpovedá východný sektor, ktorý sa spojuje s minulosťou a predkami. Táto zóna naväzuje na to, čo bolo, prepojuje minulosť, prítomnosť a budúcnosť, využíva tradície.

Je to miesto, kde môžeme vyjadriť vďačnosť a príslušnosť k svojej rodine, predkom a tradíciám. Pretože harmóniu tu vytvára energia dreva, je tento sektor zároveň spojený s vitalitou a pohybom. Nevyriešená minulosť nás môže brzdiť od vytvárania novej budúcnosti. Je preto vhodné zbaviť sa všetkých nepotrebných vecí, ktoré súvisia s našou minulosťou, a snažiť sa vyriešiť prípadné rodinné nezhody.

Východnému sektoru dodáva harmóniu drevo, hodí sa sem teda drevený, prútený alebo ratanový nábytok a doplnky. Doporučuje sa aj vhodný drevený obklad stien. Z farieb ku drevu patrí zelená a z tvarov je to obdĺžnik. Príjemne pôsobí, pokiaľ v tomto sektore umiestníme živé rastliny, predovšetkým  rýchlo rastúce smerom hore. To platí aj pre motívy obrazov – kvetiny, rastliny, stromy. Tu majú svoje miesto tiež všetky starožitnosti, dopisy, darčeky alebo iné spomienky na rodičov či prarodičov, fotografie vzťahujúce sa k miestu nášho rodiska a všetko, čo vyvoláva šťastné spomienky.
Oblasť môžeme posilniť energiou vody – modrou a čiernou farbou, zrkadlom, nepravidelnosťou, skleneným predmetom, fontánou alebo obrazom s motívom kľudnej vody. Príkladom spojením obidvoch zastúpených energií sú bambusové stvoly vo vysokej váze z číreho skla alebo obraz jazera v drevenom ráme.

Ohodnotiť túto položku
(34 hlasov)
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Kalendár blogov

« August 2020 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Drevené dekorácie

Vonné dekorácie

Fotografie na mieru

  1. 0
  2. 1
  3. 2

Prihlásenie or Vytvoriť Účet