A+ A A-

Vpustite jar do bytu!

Tu je pár jednoduchých tipov :-)
1. Svetlo: dostatok svetla prispieva k rýchlejšej obnove síl, lepšie sa nám pracuje, máme pocit voľnosti a slobody, a to i v byte celkom maličkom.
2. Farby: žltá a oranžová. Žltá je farbou slnka a znamená hojnosť. Tiež symbolizuje toleranciu a trpezlivosť.

Čítať ďalej...

Tekvica pre krásu

Pripravte si domácu masku z tekvice, ktorá vašej pleti maximálne prospeje. Enzýmy, vitamíny a antioxidanty, ktoré táto oranžová plodina obsahuje, dokážu zázraky s každým typom pleti. Enzýmy sú viac aktívne, ak je pokožka tváre teplá a jemne vlhká. Pri používaní tejto masky si preto kľudne doprajte horúcu vaňu a relaxujte :-)

Čítať ďalej...

Svetlo, svetlo!

Rovnakú pozornosť, akú venujeme nábytku, si zaslúži aj celkové svetlo v byte.
Priestor a svetlo, to sú nielen dnešné symboly príjemného komfortného bývania. Dostatok svetla prispieva k rýchlejšej obnove síl, lepšie sa nám pracuje, máme pocit voľnosti a slobody, a to i v byte celkom maličkom.

Čítať ďalej...

Farby okolo nás 2.časť

Tentokrát farby studené:

Zelená farba
Je farbou prírody. Majú ju radi ľudia odvážni, tvoriví a samostatní, ktorí vedia viesť iných, ale i ľudia, ktorým chýba prispôsobivosť. Odmietajú ju ľudia zaujatí, sklamaní, či vnútorne neistí.
Hovorí sa jej tiež farba zdravia. Má upokojujúci vplyv na nervový systém, je účinná pri vyčerpanosti, môže zmierniť migrény. Pre zelené svetlo je charakteristické, že rozširuje kapiláry, znižuje krvný tlak, podnecuje vylučovanie štiav, preto je výborná v kuchyni. Tu okrem toho zelená farba - drevo - podporuje oheň.

Čítať ďalej...

Farby okolo nás 1.časť

Ako dokáže farba ovplyvniť náladu?
Farby zohrávajú v našom živote veľmi dôležitú úlohu, lebo bezprostredne ovplyvňujú našu náladu a pocity. Približne 87% všetkých dojmov získavame prostredníctvom farebného sveta. Farby nás naladia každé ráno do práce a pripravia tú pravú atmosféru po návrate...

Čítať ďalej...

Kalendár blogov

« Júl 2021 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Drevené dekorácie

Vonné dekorácie

Fotografie na mieru

  1. 0
  2. 1
  3. 2

Prihlásenie or Vytvoriť Účet