A+ A A-

Voda, čo nás drží nad vodou

Voda je nositeľkou života, nositeľkou všetkých informácií v bunkách. Aj človek sa vyvíja v plodovej vode. Voda znamená cestu. Prekoná akúkoľvek prekážku. Rozruší zem, uhasí oheň, rozloží kov... Svojou vytrvalosťou dokáže Voda pohnúť horami.


Podobne ľudia narodení v znamení vody sú nesmierne pracovití, môžu sa pochváliť vynikajúcimi výsledkami v rôznych oboroch. Ich najvýraznejšou vlastnosťou je trpezlivosť. Sú flexibilní a prispôsobiví, na veci nazerajú holisticky. Neustále v pohybe ako voda, majú veľký zmysel pre komunikáciu. Sú diplomatickí a presvedčiví, bývajú skvelí vyjednávači. Sú citliví na nálady ostatných a vedia ich pochopiť. Prežívajú hlboké city, ale ťažko ich prejavujú. Nie sú, a nemôžu byť dokonale stabilní. Ak Voda dlho stojí, nie je pitná. Nepohyblivá alebo stojatá voda hovorí o ľudskej neschopnosti čosi vyriešiť. Vtedy má človek veľmi úzky pohľad na vec a je nerozvážny.
Práca a kariéra:
Pre Vodných ľudí sú veľmi dôležité práca, kariéra a spoločenské postavenie. Sú výbornými vedúcimi pracovníkmi, výborne vedú svoje tímy. Vhodné zamestnanie: inštitúcie, zaoberajúce sa prínosom  myšlienok – vydavateľstvá, reklamné agentúry, vysielacie stanice; spoločnosti so spracovávaním dát, počítačovou terminológiou. Ropné rafinérie, pivovary, firmy zainteresované plavbou po mori, rybárstvom, stavbou lodí a podobne, predstavujú pre človeka stretnutie sa so živlom Voda v pohybe.
Vzťahy:
Muž - Voda je najväčším romantikom zo všetkých mužov v elementoch. Je šarmantný, dokonale ovláda techniky zvádzania. Je nečitateľný, neviete, čo si myslí a cíti. Je to veľký obdivovateľ ženskej krásy. Je ale aj veľmi náročný na svoju partnerku a deti, pretože je náročný k sebe. Je to muž, ktorý vo svojom súkromí uroní aj slzu.
Žena – Voda je vo svojej podstate veľmi neistá a zraniteľná. Vyhovuje jej preto muž – ochranca, a zároveň taký, ktorý jej ponechá možnosť na sebarealizáciu. Miluje svojich najbližších a stará sa o nich. Pri výchove je prísna a dôsledná. Má v sebe zvláštny mier, nenechá sa zahnať do kúta, je to ale len obranný systém. V duši a srdci má veľa nezhojených rán. Veľmi ťažko sa vyrovnáva so stratami. Je to čestná žena, ale niekedy naivná. Občas sa stane, že podľahne podvodníkom len preto, že sama neubližuje a nepodvádza. Potrebuje preto bezpečnú náruč a utešovanie.
Partnerské kombinácie živlu Voda:
VODA s VODOU
Týchto partnerov k sebe viaže veľmi zvláštny citový vzťah, vedia aj bez slov vycítiť starosti a ťažkosti toho druhého. Utiekajú sa ale viac do sféry snívania, a jeden druhého nedokážu uzemniť. Skutočné problémy môžu nastať vtedy, keď obaja začnú podliehať svojim nevypočítateľným náladám. Vodu treba udržať v koryte. V spálni musí byť pre týchto dvoch uzavretý priestor, mohutná posteľ a ťažký nábytok.
VODA s DREVOM
Vynikajúca kombinácia. Títo dvaja partneri inštinktívne vedia, čo potrebuje ten druhý. Voda vyživuje a podporuje Drevo, aby mohlo rásť a rozvíjať sa. Nemá to však byť otrocká práca. Voda prejavuje Drevu súcit, poskytuje Drevu pevnosť a stabilitu. Na oplátku Voda získava prostredníctvom Dreva cit pre zmysel života. Takýto zväzok zreje časom ako víno. Partneri sa takto cítia zviazaní akýmsi neviditeľným putom, čo je prospešné pre oboch. Pri zakrádajúcej sa nude môže byť prospešné podnietiť túto konšteláciu živlom Kov, napríklad v podobe medenej figúrky, alebo dodať Zem v podobe hodvábu, zamatu, exotických vôní.
VODA s OHŇOM
Pri tejto kombinácii sa dá očakávať najviac problémov. Stretáva sa tu romanticky naladená túžba Ohňa s citovo chladnejšou vnímavosťou Vody. Voda dokáže uhasiť Oheň, ale aj Oheň môže zničiť Vodu. Osoby spolu môžu dobre komunikovať, no majú problém vzájomne si prezrádzať svoje hlbšie pocity. Je dôležité, aby sa jeden aj druhý naučili akceptovať fakt, že každý z nich chce veci riešiť inak. Do spoločnej domácnosti sa používa záhneda alebo horský kryštál.
VODA so ZEMOU
Tento vzťah nemá budúcnosť. Každý z nich vie svojim spôsobom veľmi ľahko zraniť city toho druhého. Zem hľadá stálosť, Vode viac vyhovuje zmena a pohyb. Pre oboch partnerov je veľmi dôležité, aby sa občas porozprávali o svojich pocitoch, požiadavkách. Aby takéto partnerstvo fungovalo, potrebujú ukovaný kov v podobe kováčskych výrobkov v domácnosti. Mali by mať kovovú posteľ.
VODA s KOVOM
Pri tejto kombinácii je každý z partnerov iná osoba, sú veľmi rozdielni, avšak sa tolerujú a navzájom si pomáhajú. Kov nemení svoje zásady, Voda sa prispôsobuje. Kov sa učí od Vody, že sa nemá dať hocikým ovplyvňovať, a Voda má zasa schopnosť pomáhať svojmu druhovi, aby svoje city viac prejavoval a poddával sa behu života namiesto toho, aby sa príliš viazal na všetko staré a zabehané. Najlepšou radou je uvedomenie si rozdielov. Pre vyrovnanie týchto energií používame jemné farby, najmä do spálne (pistáciovú, levanduľovú).

Element roku narodenia

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Kalendár blogov

« Máj 2021 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Drevené dekorácie

Vonné dekorácie

Fotografie na mieru

  1. 0
  2. 1
  3. 2

Prihlásenie or Vytvoriť Účet