A+ A A-

Rok Zemského Psa 2018

Lunárny rok v znamení Zemského Psa sa začína 16. februára 2018 (druhý nov po zimnom slnovrate) a končí 4. februára 2019. Začiatok solárneho roka, „deň narodenia“ Zemského Psa je 4. február 2018, a tento dátum sa používa na prognózu a určenie tendencií nastávajúceho roka.

O skvelých vlastnostiach Psa, aký je lojálny, zodpovedný, priateľský, vždy ochotný postaviť sa za správnu vec... sa dočítate na iných stránkach. Ja radšej prezradím niečo o energiách tohto roka.

V roku 2018 bude vyvážená energia medzi nebeským kmeňom a zemskou vetvou Psa, čo dodáva prísľub zastabilizovania – výborné na nájdenie centra samého seba. Zároveň energia neba nám umožňuje príjem informácií, ktoré budú prospešné pri ich vzájomnom zdieľaní. Zapojením súcitu otvoríme srdcia v prospech ostatných.

Negatívnym aspektom veľkého množstva rovnakej energie je, že Zem má rada istotu a stabilitu, niektorí ľudia teda môžu mať tvrdošijné, nemeniace sa názory. Budú sa ťažko lúčiť s „istotami" života, aj keď vedia, že im neprinášajú posun vpred. Ale na druhej strane, keď sa dá zem do pohybu, valiace sa kamene strhnú so sebou všetko, čo im stojí v ceste!
Zároveň je tu sklon aj k prijímaniu väčšieho množstva jedla, a preto pozor na tráviaci systém. Zastupujúce orgány Zeme sú žalúdok, slezina a pankreas, ich hlavnou úlohou je trávenie a vstrebávanie, získávanie energie z prijatej stravy. Okrem toho majú vplyv aj na lymfatický a imunitný systém. Oslabenie sleziny má za následok zlú cirkuláciu telesných tekutín a prebytok vlhka, typickým príkladom je nadváha, ale aj chronická nádcha. Pri oslabení pankreasu ide prevažne o poruchy trávenia a dýchacie problémy. K duchovným príčinám oslabenia pankreasu patria pocity smútku, sebaľútosti a straty radosti zo života, ktorú si mnohí ľudia zaháňajú sladkosťami.
Ak je energia Zeme u ľudí v rovnováhe, sú trpezliví a vyrovnaní, majú veľkú vnútornú silu. Ich zmysel pre spravodlivosť je inštinktívny. Majú výborný čuch na peniaze a majetok. Avšak tvrdohlavosť, lakomosť a prehnaná starostlivosť o druhých, blokuje u týchto ľudí pravidelný tok energie. Odporúčaným typom relaxácie je „pohyb na mieste", kde sa nepremiestňuje, šport v halách a tam, kde je teplo. S nedostatkom pevnej Zeme pod nohami sme dezorientovaní, vyvedení z rovnováhy, trpíme nedostatkom sebaúcty. Element Zem pre nás predstavuje dobu, keď naše skúsenosti vytvorili určitý stupeň múdrosti.
Rok 2018 bude prospešný pre poľnohospodársvto, stavebníctvo, nehnuteľnosti, poisťovníctvo (majetku); dariť sa bude profesiám priamo previazaným so zemou – okrem spomínaných oblastí by mali profitovať aj poradcovia výživy, zdravého životného štýlu, ale aj kuchári...
Je možné, že budeme zažívať stále častejšie extrémne prejavy matky Zeme, ako sú zemetrasenia a extrémne suchá v kombinácii so záplavami.

Majme na pamäti jednu dôležitú vec: hviezdy a ročné energie len predznamenávajú chod udalostí, ale je na každom človeku, ako sa postaví k situáciám vo svojom živote, a tak ovplyvní ich priebeh.

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Viac z tejto kategórie: « Voda, čo nás drží nad vodou
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Kalendár blogov

« Január 2019 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Drevené dekorácie

Vonné dekorácie

Fotografie na mieru

  1. 0
  2. 1
  3. 2

Prihlásenie or Vytvoriť Účet