A+ A A-

Rodina a Feng Shui

Dnes je svetový deň rodiny....
Podľa učenia Feng Shui rodine zodpovedá východný sektor, ktorý sa spojuje s minulosťou a predkami. Táto zóna naväzuje na to, čo bolo, prepojuje minulosť, prítomnosť a budúcnosť, využíva tradície.

Je to miesto, kde môžeme vyjadriť vďačnosť a príslušnosť k svojej rodine, predkom a tradíciám. Pretože harmóniu tu vytvára energia dreva, je tento sektor zároveň spojený s vitalitou a pohybom.
Nevyriešená minulosť nás môže brzdiť od vytvárania novej budúcnosti. Je preto vhodné zbaviť sa všetkých nepotrebných vecí, ktoré súvisia s našou minulosťou, a snažiť sa vyriešiť prípadné rodinné nezhody.
Východnému sektoru dodáva harmóniu drevo, hodí sa sem teda drevený, prútený alebo ratanový nábytok a doplnky. Doporučuje sa aj vhodný drevený obklad stien. Z farieb ku drevu patrí zelená a z tvarov je to obdĺžnik. Príjemne pôsobí, pokiaľ v tomto sektore umiestníme živé rastliny, predovšetkým rýchlo rastúce smerom hore. To platí aj pre motívy obrazov – kvetiny, rastliny, stromy. Tu majú svoje miesto tiež všetky starožitnosti, dopisy, darčeky alebo iné spomienky na rodičov či prarodičov, fotografie vzťahujúce sa k miestu nášho rodiska a všetko, čo vyvoláva šťastné spomienky.
Oblasť môžeme posilniť energiou vody – modrou a čiernou farbou, zrkadlom, nepravidelnosťou, skleneným predmetom, fontánou alebo obrazom s motívom kľudnej vody. Príkladom spojením obidvoch zastúpených energií sú bambusové stvoly vo vysokej váze z číreho skla alebo obraz jazera v drevenom ráme.

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Kalendár blogov

« Október 2019 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Drevené dekorácie

Vonné dekorácie

Fotografie na mieru

  1. 0
  2. 1
  3. 2

Prihlásenie or Vytvoriť Účet