A+ A A-

Pripúta si vás Kovový partner?

Ľudia narodení v živle Kov sú presní, cieľavedomí, dokážu riešiť aj ťažké životné situácie sami. Je pre nich ťažké požiadať druhých o pomoc. Druhým predkladajú vlastnú predstavu o sebadisciplíne, vyžadujú ju od rodinných príslušníkov i podriadených.

Títo ľudia sú tvrdí, ale aj krehkí, Kovoví ľudia sú zraniteľní. So zraneniami sa vyrovnávajú po svojom. Musia sa do seba uzatvoriť, a až keď si sami odpovedia na otázky, vrátia sa do reality.
Muž – Kov je sebavedomý, ctižiadostivý a úspešný, skvele sa orientuje vo svete financií, investíciách a sporení. S Kovovým mužom nebude nikdy rodina trpieť nedostatkom. Málokedy si prizná omyl, čo z neho robí „tvrdého" chlapa. Potrebuje k sebe partnerku, ktorá mu poskytne zázemie. Mala by byť vždy upravená, krásna, pripravená ho sprevádzať v spoločnosti. Ako štedrý muž jej poskytne všetko, čo k tomu treba.
Žena narodená v živle Kov má v sebe obrovský náboj príťažlivosti a je pre ňu samozrejmé, že v partnerstve určuje presné pravidlá hry. Svoj život zasväcuje skôr kariére ako rodine, čo nemusí vyhovovať citlivejšiemu partnerovi. Je elegantná a veľmi dobre pozná svoju hodnotu. Nemôžete ju spútať, spútali by ste jej dušu. Smútok prežíva intenzívne, ale skryto, pred nikým neuroní slzu, iba keď je sama.
Partnerské kombinácie Kovu:
KOV s KOVOM
Je to ten typ vzťahu, kde žijú obidvaja akoby single. Silne sa priťahujú, ale tento vzťah nie je citový. Kov totiž dokáže žiť sám. Osobný priestor je pre neho veľmi dôležitý. Partneri by sa mali dohodnúť na riešení interiéru, v prvom rade na farbách jednotlivých miestností.
KOV s VODOU
Pri tejto kombinácii je každý z partnerov iná osoba, sú veľmi rozdielni, avšak sa tolerujú a navzájom si pomáhajú. Najlepšou radou je uvedomenie si rozdielov. Kov nemení svoje zásady, Voda sa prispôsobuje. Pre vyrovnanie týchto energií používame jemné farby, najmä do spálne.
KOV so ZEMOU
Je to vynikajúci zväzok, pretože obaja partneri sa dokážu navzájom prispôsobiť. Intuitívne cítia potreby toho druhého. Dvojica Zem-Kov často uprednostňuje materiálne hodnoty, preto treba dbať na väčšie citové zážitky. Okolie si o ich vzťahu vymýšľa veľa nezmyslov. Závisí ale len od nich, či klebetám uveria, a čo si budú navzájom tolerovať.
KOV s OHŇOM
Spojenie Kov - Oheň predstavuje vzťah plný deštrukcie, pretože Kov má snahu nanútiť svoju vôľu Ohňu a Oheň chce pretvarovať Kov podľa seba. Sú to dve silné osobnosti. Obidvaja sa striedajú vo vedení. Tento vzťah si vyžaduje obrovskú dávku ohľaduplnosti. Pre zjemňovanie týchto rozporov používame do interiéru prvky Zeme – skameneliny, mušle, keramiku.
KOV s DREVOM
Spojenie dreva s kovom je riskantné, pretože obaja partneri majú dominantnú povahu. V konfliktných situáciách si presadzujú každý svoje. Drevo očakáva vzájomnú súdržnosť, Kov si zachováva radšej typicky chladný a ctižiadostivý odstup. Keďže „Kov seká Drevo“je pri tejto konštelácii dobré, aby si Kov uvedomil svoju zodpovednosť, moc a naučil sa rozvíjať v sebe pozornosť. Drevo by si zasa malo uvedomiť, že sa v takomto vzťahu musí odhodlane brániť. Keď Kov ustúpi a stotožní sa s predstavami Dreva, môže partnerský vzťah celkom dobre fungovať. Do obytného priestoru sa pre vyladenie používa tzv. suchá voda – symboly zo skla, ryby, zrkadlá.

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Kalendár blogov

« Máj 2021 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Drevené dekorácie

Vonné dekorácie

Fotografie na mieru

  1. 0
  2. 1
  3. 2

Prihlásenie or Vytvoriť Účet