A+ A A-

Partnerstvo so živlom Oheň

Ako sa správa človek so živlom Oheň vo vzťahu k ostatným elementom?

OHEŇ s OHŇOM
Spojenie Ohňa s Ohňom pripomína požiar. Ohniví partneri sú plní sily, vášne a neustále hľadajú nové zážitky. Vzniknutý požiar sa hasí veľmi ťažko a zostáva po nich spálená zem.

Ľudia priradení k živlu Oheň majú sklon sa rýchlo zaľúbiť, ale ich láska potrebuje neustály prísun živnej stimulácie. Ak jeden druhého dokážu povzbudzovať k väčšej aktivite a vášnivosti, môže sa vyvinúť celkom pevný vzťah.

OHEŇ so ZEMOU
Pri spojení Ohňa a Zeme vzniká nádherný vzťah. Je plný stimulácie, pričom senzitívnosť Zeme sa dopĺňa s fantáziou Ohňa. Láska pretrváva celý život. Pre Oheň je dôležité, aby mal vedúce postavenie vo vzťahu, ale predsa len sa poteší, keď mu Zem naznačí smer.

OHEŇ s KOVOM
Spojenie Oheň – Kov predstavuje kováčsku dielňu. Vzťah je plný deštrukcie, pretože Kov má snahu nanútiť svoju vôľu Ohňu a Oheň chce pretvarovať Kov podľa seba. Napomôcť môže iba dostatok zdravého humoru na oboch stranách. Tento vzťah si vyžaduje obrovskú dávku ohľaduplnosti.

OHEŇ s VODOU
Pri tejto kombinácii sa dá očakávať najviac problémov. Stretáva sa tu romanticky naladená túžba Ohňa s citovo chladnejšou vnímavosťou Vody. Voda dokáže uhasiť Oheň, ale aj Oheň môže zničiť Vodu. Osoby spolu môžu dobre komunikovať, no majú problém vzájomne si prezrádzať svoje hlbšie pocity. Veľký dôraz treba klásť na rozhovory o veciach, ktoré ich navzájom spájajú.

OHEŇ s DREVOM
Nedá sa hovoriť o úplne optimálnej kombinácii, pretože Oheň dokáže za istých okolností odčerpať energiu Dreva a Drevu je prisúdená úloha podporovať Oheň. V pevnom manželskom zväzku však môže byť Drevo pre temperamentný Oheň stabilitou. Energia a entuziazmus Ohňa pôsobia zasa na Drevo motivačne a podnecujú ho k väčšej ctižiadosti. Drevo má jedinú úlohu, naučiť sa komunikovať, povedať, čo si praje. Partneri s touto konšteláciou živlov sú plní optimizmu, radi skúmajú nové možnosti rastu v rôznych oblastiach života.

Keď cítime, že nám v našom živote chýbajú vibrácie elementu Oheň, dýchajme a vnímajme slnečné svetlo počas dňa. Naopak, príliš mnoho Ohňa, prejavujúceho sa hádkami a nepríjemnými náladami, zmiernime použitím prvkov Zeme, napr. keramických predmetov. Neznesiteľnú páľavu zo slnka oslabíme pridaním vody, v byte fontánkou, obrazom oceánu,v okolí domu záhradným jazierkom a podobne.
Tak či onak, Oheň predstavuje prvok svetla, radosti a šťastného života. Nezabúdajme preto na romantiku nášho života a na oheň v našich srdciach :-)

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Kalendár blogov

« Júl 2021 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Drevené dekorácie

Vonné dekorácie

Fotografie na mieru

  1. 0
  2. 1
  3. 2

Prihlásenie or Vytvoriť Účet