A+ A A-

Majú Zemitý ľudia kamenné srdce?

Reprezentanti Zeme sú plní stability a pomáhajú ostatným udržať si pevnú pôdu pod nohami. Ak je energia Zeme u ľudí v rovnováhe, sú trpezliví a vyrovnaní, majú veľkú vnútornú silu. Ich zmysel pre spravodlivosť je inštinktívny.

Majú výborný čuch na peniaze a majetok. Avšak tvrdohlavosť, lakomosť a prehnaná starostlivosť o druhých, blokuje u týchto ľudí pravidelný tok energie. Nepravidelná strava je predohrou k zlému tráveniu a ukladaniu tuku. Svalová hmota stráca silu a poškodzujú sa orgány Zeme - slezina a žalúdok. Odporúčaným typom relaxácie je pohyb "na mieste", kde sa nepremiestňuje, šport v halách a tam, kde je teplo.
Zemitý muž je dokonalý pre rodinný život. Sú to najtrvalejší partneri, starostliví otcovia a milujúci manželia. Títo muži sú k svojej partnerke veľmi štedrí a pozorní. Rovnako aj ku svojim deťom.
Zemitá žena môže na nás pôsobiť istým chladom, ale vo svojom vnútri je veľmi citlivá a zmyselná. V partnerskom vzťahu má sklon k dominantnosti, no je absolútne oddaná svojmu partnerovi. V osobnej sfére si ale príliš neverí.

ZEM so ZEMOU
Pár, ktorý je pre seba ako stvorený. Spája ich zmyselnosť, trpezlivosť, citlivosť, láska k prírode. Každý z nich je obdarený intuitívnou schopnosťou postrehnúť, čo v tej chvíli potrebuje ten druhý, čo vo vzťahu chýba alebo akým smerom sa treba uberať. Určitou slabinou tohto vzťahu môže byť prílišná podobnosť a súhlasnosť, nezriedka aj prehnaná túžba po neprestajnom telesnom kontakte. Treba si pestovať hravosť a spontánnosť.
 
ZEM s KOVOM
Je to vynikajúci zväzok, pretože obaja partneri sa dokážu, navzájom akceptovať a podporovať. Dvojica Zem-Kov často uprednostňuje materiálne hodnoty, preto treba dbať na väčšie citové zážitky. Navonok tento vzťah môže pôsobiť chladne a nezaujímavo, ale vnútri zväzku môže vybuchovať priam citový vulkán. Tak ako roztavený kov v zemi.
 
ZEM s VODOU
Tento vzťah nemá budúcnosť. Zemi chýba fantázia, Voda nečakane prekvapuje. Zem hľadá stálosť, Vode viac vyhovuje zmena a pohyb. Pre oboch partnerov je veľmi dôležité, aby sa občas porozprávali o svojich pocitoch, požiadavkách. Aby takéto partnerstvo fungovalo, potrebujú ukovaný kov v podobe kováčskych výrobkov v domácnosti. Mali by mať kovovú posteľ.
 
ZEM s DREVOM
Toto partnerské spojenie nie je jednoznačné. Drevo v prírode odoberá zemi vodu, v podstate ju vysušuje a tým jej škodí. Zem je stála, opatrná a uzavretá, naopak Drevo je rozpínavé a družné. Ale Zem poskytuje Drevu potrebnú stabilitu a Drevo zahrňuje Zem svojou láskou a svojimi plodmi. Drevo sa vie vyrovnať s tvrdohlavosťou Zeme, a vedia tak dosiahnuť vzájomnú blaženosť.

ZEM s OHŇOM
Takýto vzťah by mal byt veľmi harmonický, pretože obaja partneri sa vzájomne podporujú. Problém môže nastať vtedy ak konzervatívna Zem nedokáže držať krok s Ohňom. Je to kombinácia optimizmu a opatrnosti. Oheň chce mať vedúcu úlohu, ale predsa len sa poteší, keď mu Zem naznačí smer.

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Kalendár blogov

« Apríl 2021 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Drevené dekorácie

Vonné dekorácie

Fotografie na mieru

  1. 0
  2. 1
  3. 2

Prihlásenie or Vytvoriť Účet