A+ A A-

Máj, lásky a Ohňa čas...

Máj predstavuje podľa Feng Shui prechodné obdobie medzi jarou a letom, v cykle piatich elementov Drevo "zapaľuje" Oheň. Ohnivá energia prúdi všetkými smermi. Jej sila nám dodáva energiu, ktorá nás zohrieva.
Ale ako vieme, všetkého veľa škodí, preto musíme byť opatrní.

V živote ľudí narodených v živle Oheň prevládajú silné emócie, netrpezlivosť, impulzívnosť. Potrebujú oduševnenie pre konkrétnu vec. Ak vyhasne, pustia sa za iným cieľom. V prípade disharmónie energií, môžu na nás „ohnivý" ľudia pôsobiť uponáhľane, vybuchujú ako sopka a nepremýšľajú o svojich pocitoch. Muž so živlom Oheň sa vie vášnivo zaľúbiť a jeho náruživosť ho vedie k potešeniu v záležitostiach lásky. Ženy, priradené k živlu Oheň, tiež potrebujú vo svojom živote radosť a vášeň. Zároveň potrebujú mať aj pocit voľnosti a v partnerstve zasa hrať prvé husle.
Pre ľudí narodených v živle Oheň sa odporúča používanie červenej, zelenej farby alebo farieb zeme. Lásku a romantiku podnecujú červené ruže, južanské rytmy, korenisté jedlá, oheň sviečok. 
Najvhodnejším zamestnaním je sféra vzdelávania, dizajnu alebo módy. Vhodné sú aj laboratóriá liekov, kozmetiky, oblasť marketingu, reklamy a podobne, kde sa ľudia so živlom Oheň dokážu úspešne realizovať.
Živel Oheň má vplyv na srdce, pretože tu sídli láska. Oslabené srdce, hlavne pri strese, je dôkazom nedostatočnej prítomnosti nezištnej a čistej lásky k sebe a okoliu. Odporúčaným druhom relaxácie pre ľudí narodených v živle Oheň je joga, meditácia a pravidelné odblokovanie stresu.
Nášmu srdcu, cievam, a tenkému črevu prospieva ľahko stráviteľná strava. Vhodná je  pohánka, čerstvé ovocie (grapefruit), zelenina (hlávkový šalát, červená paprika), bylinky a koreniny (bazalka, saturejka, kurkuma), ale aj káva. Horká príchuť, charakteristická pre Oheň, je najľahšou z chutí. Čistí, podporuje rozumové konanie, má antibiotické vlastnosti. Napomáha chudnutiu a neutralizuje ostatné chute.

Element Ohen mrkvova polievka

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Kalendár blogov

« Júl 2021 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Drevené dekorácie

Vonné dekorácie

Fotografie na mieru

  1. 0
  2. 1
  3. 2

Prihlásenie or Vytvoriť Účet