A+ A A-

Máj, lásky a Ohňa čas...

Máj predstavuje podľa Feng Shui prechodné obdobie medzi jarou a letom, v cykle piatich elementov Drevo "zapaľuje" Oheň. Ohnivá energia prúdi všetkými smermi. Jej sila nám dodáva energiu, ktorá nás zohrieva.
Ale ako vieme, všetkého veľa škodí, preto musíme byť opatrní, obzvlášť keď máme rok Ohnivého Kohúta.

V živote ľudí narodených v živle Oheň prevládajú silné emócie, netrpezlivosť, impulzívnosť. Potrebujú oduševnenie pre konkrétnu vec. Ak vyhasne, pustia sa za iným cieľom. V prípade disharmónie energií, môžu na nás „ohnivý" ľudia pôsobiť uponáhľane, vybuchujú ako sopka a nepremýšľajú o svojich pocitoch. Muž so živlom Oheň sa vie vášnivo zaľúbiť a jeho náruživosť ho vedie k potešeniu v záležitostiach lásky. Ženy, priradené k živlu Oheň, tiež potrebujú vo svojom živote radosť a vášeň. Zároveň potrebujú mať aj pocit voľnosti a v partnerstve zasa hrať prvé husle.
Pre ľudí narodených v živle Oheň sa odporúča používanie červenej, zelenej farby alebo farieb zeme. Lásku a romantiku podnecujú červené ruže, južanské rytmy, korenisté jedlá, oheň sviečok. 
Najvhodnejším zamestnaním je sféra vzdelávania, dizajnu alebo módy. Vhodné sú aj laboratóriá liekov, kozmetiky, oblasť marketingu, reklamy a podobne, kde sa ľudia so živlom Oheň dokážu úspešne realizovať.
Živel Oheň má vplyv na srdce, pretože tu sídli láska. Oslabené srdce, hlavne pri strese, je dôkazom nedostatočnej prítomnosti nezištnej a čistej lásky k sebe a okoliu. Odporúčaným druhom relaxácie pre ľudí narodených v živle Oheň je joga, meditácia a pravidelné odblokovanie stresu.
Nášmu srdcu, cievam, a tenkému črevu prospieva ľahko stráviteľná strava. Vhodná je  pohánka, čerstvé ovocie (grapefruit), zelenina (hlávkový šalát, červená paprika), bylinky a koreniny (bazalka, saturejka, kurkuma), ale aj káva. Horká príchuť, charakteristická pre Oheň, je najľahšou z chutí. Čistí, podporuje rozumové konanie, má antibiotické vlastnosti. Napomáha chudnutiu a neutralizuje ostatné chute.

Element Ohen mrkvova polievka

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Kalendár blogov

« Október 2018 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Drevené dekorácie

Vonné dekorácie

Fotografie na mieru

  1. 0
  2. 1
  3. 2

Prihlásenie or Vytvoriť Účet