A+ A A-

Láskavý február

14. februára oslavujeme sviatok zaľúbených - Valentína, no mnohí nevedia, že v týždni od 10.2 – 16.2.2020 sa na Slovensku slávi aj Národný týždeň manželstva. Či vám je bližší jeden alebo druhý sviatok, vždy je to o láske. Láska ale nie je len o dávaní si darčekov, práve v tento jeden deň v roku, lebo nás k tomu nútia médiá. Láska je najmä o úprimnom vzťahu, je to cit, ktorý prichádza sám od seba, ktorýkoľvek deň v roku, ráno či večer, na jar i v zime. Spolu v dobrom i zlom.
"Svadba urobí z dvoch ľudí jedného, ťažké je však určiť, ktorý to bude." Shakespeare


Na lásku treba vždy dvoch. Dva protipóly. Na jednej strane je mužská energia (Yang) – dominantná, dravá, priamočiara, prejavujúca sa dynamikou a silou. Na druhej strane je ženská energia (Yin) – mäkká, poddajná, pasívnejšia, ale aj chápavejšia a nežná. Tieto dve energie sú na sebe závislé, nemôžu existovať jedna bez druhej. Nie sú absolútne, obsahujú aj prímesy opačnej sily. Zostávajú v harmónii, ale ak jedna potrebuje narásť, potom sa druhá zmenší. Môžu sa ďalej deliť, môžu sa meniť. Neustále však do seba dokonale zapadajú.
A viete, ktorá oblasť vo vašom domove je „zodpovedná" za vzťahy?
S partnerstvom spojujeme sektor juhozápad. Na vytvorení harmónie sa tu podieľa energia zeme, ktorá určuje aj stabilitu, vnímavosť, úprimnosť a schopnosť prispôsobenia sa.
V tomto sektore by mali dostať prednosť obrazy s motívom krajiny, nižších hôr či zátišia z kameňov. Veľmi vhodné sú aj partnerské fotografie. Pre posilnenie tejto oblasti využívame energiu ohňa, napríklad krb alebo aspoň sviečky, tiež červené kvitnúce rastliny, obrazy s motívom slnka...
Ideálne je mať v sektore vzťahov spálňu. Posteľ pre dvoch musí mať dobrý prístup z obidvoch strán a dva nočné stolíky s funkčnými lampičkami. Tak symbolický poukazujete na to, že partner má vo vašom živote miesto a že s ním počítate. Tiež tu opäť môžete kombinovať energiu zeme a ohňa, príkladom spojenia je napríklad soľná lampa, keramické kachle s motívom slnka, červené keramické kvetináče pre párové rastliny atď.

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Kalendár blogov

« Júl 2020 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Drevené dekorácie

Vonné dekorácie

Fotografie na mieru

  1. 0
  2. 1
  3. 2

Prihlásenie or Vytvoriť Účet