A+ A A-

Element Drevo a vzťahy

Tak ako hviezdne znamenia v astrológii, aj vo Feng Shui existujú vhodné či menej vhodné partnerské kombinácie. Feng Shui popisuje 5 živlov - elementov: Drevo, Zem, Voda, Kov, Oheň. Každý živel charakterizujú nejaké vlastnosti. Týmito vlastnosťami disponuje aj osoba, ktorej je živel priradený podľa narodenia.

Živly sa môžu navzájom podporovať a vytvárať harmonické spojenie, alebo naopak, môže jeden druhého obmedzovať. Vždy však záleží hlavne na tom, ako so svojimi danosťami každý z nás naloží.

DREVO s DREVOM
Je to veľmi aktívna a vhodná kombinácia. Partneri narodení v tomto znamení sú v harmónii, pomáhajú si a podporujú v práci, podnikajú spolu v mnohých oblastiach života. Vtedy sa vlastnosti oboch partnerov znásobujú. Neradi sa však zdôverujú so svojimi pocitmi, každý miluje svoju slobodu, čo môže v ich vzťahu ľahko viesť k nedorozumeniam.

DREVO s OHŇOM
Nedá sa hovoriť o úplne optimálnej kombinácii, pretože oheň dokáže za istých okolností odčerpať energiu dreva a drevu je prisúdená úloha podporovať oheň. V pevnom manželskom zväzku však môže byť drevo pre temperamentný oheň stabilitou. Energia a entuziazmus ohňa pôsobia zasa na drevo motivačne a podnecujú ho k väčšej ctižiadosti. Drevo má jedinú úlohu, naučiť sa komunikovať, povedať, čo si praje. Partneri s touto konšteláciou živlov sú plní optimizmu, radi skúmajú nové možnosti rastu v rôznych oblastiach života.

DREVO so ZEMOU
Drevo so zemou žije komplikovane, pretože strom svojimi koreňmi zemi odoberá vodu a vysušuje ju. Drevo chce predovšetkým rásť, je maximálne progresívne, komunikatívne, rozpínavé. Zem sa správa oproti tomu dosť opatrne, uzavreto, uprednostňuje stabilitu. V prípade, ak každý z dvojice dokáže ustúpiť, za svoj cieľ si vytýči byť tomu druhému oporou, a obaja sa budú vedieť otvorene priznať k svojim pocitom, môže sa vzťahu začať dariť.

DREVO a KOVOM
Spojenie dreva s kovom je riskantné, pretože obaja partneri majú dominantnú povahu. V konfliktných situáciách si presadzujú každý svoje. Drevo očakáva vzájomnú súdržnosť, kov si zachováva radšej typicky chladný a ctižiadostivý odstup. Pri tejto konštelácii je dobré, aby si kov uvedomil svoju zodpovednosť a naučil sa rozvíjať v sebe pozornosť a zhovievavosť. Drevo by si zasa malo uvedomiť, že sa v takomto vzťahu musí odhodlane brániť. Keď kov ustúpi a stotožní sa s predstavami dreva, môže partnerský vzťah celkom dobre fungovať.

DREVO s VODOU
Títo dvaja partneri inštinktívne vedia, čo potrebuje ten druhý. Voda vyživuje a podporuje drevo, aby mohlo rásť a rozvíjať sa. Nemá to však byť otrocká práca. Voda prejavuje drevu súcit,  poskytuje drevu pevnosť a stabilitu. Na oplátku voda získava prostredníctvom dreva cit pre zmysel života. Takýto zväzok zreje časom ako víno. Partneri sa takto cítia zviazaní akýmsi neviditeľným putom, čo je prospešné pre oboch. 

Kompletný návod na šťastný partnerský život neexistuje. Avšak v harmonizácii medziľudských a partnerských vzťahov môžu Feng Shui a kombinácia elementov veľa ponúknuť. Vhodnou podporou živlov vieme rozvinúť a podporiť emócie spokojnosti, harmónie a šťastia.

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore

Kalendár blogov

« Júl 2020 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Drevené dekorácie

Vonné dekorácie

Fotografie na mieru

  1. 0
  2. 1
  3. 2

Prihlásenie or Vytvoriť Účet