A+ A A-

Jarné prebudenie - 2.časť

NAJLEPŠIE BYLINY PRE PEČEŇ
•Ostropestrec mariánsky
•Púpava lekárska
•Artičoka zeleninová
•Čakanka obyčajná
•Sladké drievko

OSTROPESTREC MARIÁNSKY - ľudovo: kristova koruna. Je to jednoznačne najväčší ochranca pečene, ktorý by si zaslúžil samostatný článok, preto uvediem len niektoré najzaujímavejšie fakty:

Čítať ďalej...

Jarné prebudenie

Jarné kúry majú tradíciu vo všetkých kultúrach. Je to prevencia v pravom zmysle slova. V zime sa menej pohybujeme, jedlo je ťažšie, bohatšie na kalórie a chudobnejšie na živiny. Pomalšie odpadové produkty sa hromadia v organizme. To sa na začiatku jari prejaví známou jarnou únavou. Nie je to choroba, organizmus potrebuje iba trochu času, aby sa prispôsobil, oslobodil od prebytočného neužitočného zaťaženia. Správne zvolená kúra - detoxikácia - zneškodňuje a vylučuje odpadové produkty, a tým udržiava hladký prietok energie organizmu.

Čítať ďalej...

Človek Drevo - ste so svojim živlom v harmónii?

S prichádzajúcim jarným obdobím sa prebúdza nielen príroda, ale aj my. Oveľa intenzívnejšie vnímame rast trávy,  prvých kvietkov a teplejšie lúče slnka, ktoré nás napĺňajú vitalitou a šťastím. Vládne prvý zo živlov v cykle piatich prvkov - drevo. Táto počiatočná, ale zároveň veľmi životaschopná energia, podporuje každú bunku k novému životu, k obnove a prirodzenému rastu.

Čítať ďalej...

Alchemilka - ochrankyňa žien

Alchemilka obyčajná alebo panenská (Alchemilla vulgaris) je asi najznámejšia liečivka pre ženy. V rastline so skromným zovňajškom koluje „kráľovská krv", keďže patrí do čeľade ružovité. Nenápadné, žltozelené kvietky však odhalia svoju krásu porovnateľnú s ružou len celkom zblízka :-)
ZAUJÍMAVOSTI:
V minulosti patrila medzi najvzácnejšie rastliny pre alchymistov, a preto aj pôvod jej názvu možno odvodzovať ako zdrobnelinu z latinského slova alchema – alchymistka, alebo z arabského názvu alkemelych.

Čítať ďalej...

Láskavý február

14. februára oslavujeme sviatok zaľúbených - Valentína, no mnohí nevedia, že v týždni od 12.2 – 18.2.2018 sa na Slovensku slávi aj Národný týždeň manželstva. Či vám je bližší jeden alebo druhý sviatok, vždy je to o láske. Láska ale nie je len o dávaní si darčekov, práve v tento jeden deň v roku, lebo nás k tomu nútia médiá. Láska je najmä o úprimnom vzťahu, je to cit, ktorý prichádza sám od seba, ktorýkoľvek deň v roku, ráno či večer, na jar i v zime. Spolu v dobrom i zlom.
"Svadba urobí z dvoch ľudí jedného, ťažké je však určiť, ktorý to bude." Shakespeare

Čítať ďalej...

Zima a element Voda

Voda ako doslovný aj symbolický zdroj života je kľúčovým prvkom vo Feng Shui. V cykle tvorenia piatich elementov je Voda potomkom Kovu. Je ovládaná Zemou, ktorá ako jediná dokáže prehradiť a dať jej pevnú formu. Voda má neurčitý tvar, neustále se mení a pretvára. Nesie energiu, ktorá je vyživujúca, tvorivá a podporuje zdravie.

Čítať ďalej...

Harmónia domova i vzťahov

Zamyslenie

„Dušičky“ - pamiatka zosnulých už dávno za nami a Vianoce pred dverami... Viac ako inokedy v roku si uvedomujeme silu, a zároveň i krehkosť vzťahov. Túžime po harmónii, pokoji, súzvuku duší, sedieť a túliť sa k sebe v teple domova.

Čítať ďalej...

Zem – znamená stabilitu

Po živloch drevo a oheň prichádza na rad živel Zem. Charakterizuje ho babie leto so slnkom, stojacim nízko na oblohe a klesajúcim k západu. Je doba dozrievania, úrody a rovnováhy. Tento čas predstavuje stred všetkého diania, v ľudskom živote "úrodu" a plné užívanie si toho, čo jsme dosiahli.

Čítať ďalej...

Element Drevo a vzťahy

Tak ako hviezdne znamenia v astrológii, aj vo Feng Shui existujú vhodné či menej vhodné partnerské kombinácie. Feng Shui popisuje 5 živlov - elementov: Drevo, Zem, Voda, Kov, Oheň. Každý živel charakterizujú nejaké vlastnosti. Týmito vlastnosťami disponuje aj osoba, ktorej je živel priradený podľa narodenia.

Čítať ďalej...

Ste pripravení splniť si želania?

Začiatkom roka si všetci želáme zdravie, lásku, hojnosť... americký nový rok, čínsky nový rok, akýkoľvek nový začiatok... Všetci túžime "upratať" svoje JA, byť lepší, krajší, zdravší a bohatší... Ale skutočne je to len o tom: "Hop, a teraz si dám takýto cieľ..." alebo naopak: "Končím s predsavzatiami, zmením sa aj bez nich..."

Skúsili ste sa poobzerať okolo seba? Možno áno - bezradne v zmysle: "Kde začať?"

Čítať ďalej...

Neviditeľné energie

„Učenie Feng Shui je na celý život.“ Túto vetu v poslednom čase často opakujem. Lebo tomu verím, lebo to sama aj praktizujem. Čím dlhšie sa tomuto učeniu venujem, čím hlbšie sa do tejto východnej filozofie ponáram, tým je väčšia moja túžba dozvedieť sa ešte viac.

Čítať ďalej...

Plynúci čas

Čo je to vlastne čas? Myslím si, že každý z nás si pri položení tejto otázky odpovie inak. Pre niekoho je to iba pojem, fyzikálna veličina, pre niekoho čas, ktorý ukazujú hodiny. Niekto si predstaví čas, ktorý má pred sebou, čas vymedzený na zvládnutie určitej úlohy.

Čítať ďalej...

Kalendár blogov

« September 2019 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Drevené dekorácie

Vonné dekorácie

Fotografie na mieru

  1. 0
  2. 1
  3. 2

Prihlásenie or Vytvoriť Účet