Články

Plynúci čas

Čo je to vlastne čas? Myslím si, že každý z nás si pri položení tejto otázky odpovie inak. Pre niekoho je to iba pojem, fyzikálna veličina, pre niekoho čas, ktorý ukazujú hodiny. Niekto si predstaví čas, ktorý má pred sebou, čas vymedzený na zvládnutie určitej úlohy. Iný sa obzrie a povie si: “Koľko času už uplynulo od…. Koľko času som premárnil/a!”…. Koľkokrát ste si povedali: ” Na to nemám čas…” Je to žiaľ fenomén dnešnej doby, že ľudia “nemajú čas.” Zastaviť sa, popremýšľať, obdivovať krásu prírody okolo seba. Nie je čas starať sa o svoje zdravie, porozprávať sa, byť s našimi blízkymi.

Áno, čas má určite jednu neúprosnú vlastnosť. Nedá sa chytiť, nedá sa zastaviť, čas plynie svojim tempom nezávisle na našich želaniach, našich potrebách aspoň občas ho spomaliť.

Vždy ma fascinoval obraz Salvadora Dalího Plynúci čas (alebo Stálosť pamätí). Nedávno som našla fotku, na ktorej stojím v Londýne pred dielom znázorňujúcim tento výjav. Pamätám si to, akoby to bolo včera. Cítila som sa vtedy maličká, bezbranná pod tiažou “unikajúceho času.”

Podľa tradičného Feng Shui je práve čas, načasovanie udalostí kľúčovou úlohou v “programovaní” našej budúcnosti. Aktivácia v správnom čase môže priniesť podporu a minimalizovať prekážky. Preto sa zastavme, popremýšľajme a zvážme, čo je v našich životoch dôležité. Ako podporiť svoje zdravie, nájsť lásku, nasmerovať kariéru. Nenechajme, aby nám ten správny čas pretiekol pomedzi prsty.

Svojim zákazníkom, ktorí sa púšťajú do kompletnej rekonštrukcie, alebo hoci len do menších úprav, doporučujem na túto činnosť aj vhodný dátum. Aby sme podporili harmonické prúdenie energií v priestore, aby sme dosiahli HARMÓNIU V ČASE… Dosiahnime spolu rovnováhu 🙂

Vždy sa hovorí, že čas všetko zmení, ale v skutočnosti to musíte zmeniť sami. 
Andy Warhol