A+ A A-

Ako dosiahnuť harmóniu

Tok energie izba

alebo POTREBUJEME FENG SHUI PRE HARMONICKÝ ŽIVOT?

Čo znamená dosiahnuť v živote rovnováhu? Byť jednoducho šťastný a spokojný! Byť vyrovnaný sám so sebou, žiť v harmónii so svojím okolím.

A ako to dosiahnuť? Prečo práve Feng Shui? 

Podľa Feng Shui sa človek nachádza v stave harmónie, práve keď dosiahne naplnenie všetkých deviatich životných oblastí (8 smerov kompasu + stred), alebo keď je s nimi úprimne spokojný.

Nepoznám človeka, ktorý by bol spokojný so všetkým, čo sa ho dotýka, so všetkými oblasťami svojho života.
Darí sa Vám v práci i v súkromí, ale zdravie akosi "pokrivkáva"? Treba posilniť oblasť zdravia.
Ste zdravý a silný, ale neviete si nájsť toho pravého partnera? Problém môže byť práve v oblasti vzťahov.
Vášmu teenagerovi sa už dlhšie v škole nedarí, je nesústredený, nepokojný? Tu je potrebné sa pozrieť na oblasť vzdelávania. Prípadne dieťatko v noci nevie spinkať, hoci ste už vyskúšali všetky "zaručené" metódy? Aj v tomto prípade vie správne nasmerovanie energií pomôcť.

Každý už určite zažil pocit, že prišiel do prostredia, kde sa hneď cítil príjemne. Alebo naopak, že pociťoval tieseň, dusno, mal chuť čím skôr odísť. Sú to práve tie správne či nesprávne toky energie, ktoré vyvolávajú tieto pocity. A čím dlhšie prebývate v nejakom prostredí (domov či práca), tým je pôsobenie týchto energií výraznejšie. Niektorí ľudia sú presvedčení, že umiestnením určitého talizmanu uprostred svojho bytu či soškou na poličke praktizujú Feng Shui. Samozrejme aj na týchto "maličkostiach" záleží, oveľa viac Vás však, najmä dlhodobo, ovplyvňujú farby stien, správne vytvorený pracovný kút, veľmi dôležitá je oddychová zóna.

Potrebujeme teda Feng Shui pre náš harmonický domov? Moja odpoveď znie: Áno!
Feng Shui je starobylé čínske umenie. O starých Číňanoch je známe, že mali vyvinutý zmysel pre prírodné živly a sily ovplyvňujúce ich životy. Nie je dôvod prečo i dnes nevyužiť učenie, ktoré bolo zaznamenávané po stáročia múdrymi a skúsenými čínskymi učencami, ktorí skúmali, ako funguje príroda a jej zákony a dokázali ich aplikovať na svoj život. Životný štýl je dnes síce iný, ale príroda funguje stále rovnako. Slnko vychádza na východe a zapadá na západe...


Feng-Shui sa riadi určitými pravidlami. Avšak nie je alebo by nemalo byť obmedzenou schémou, podľa ktorej sa budeme riadiť a upravovať naše domovy. Je skôr návodom, aké zmeny urobiť, pri tom ich precítiť a potom sa sami rozhodnúť, čo nám viac vyhovuje, čo chceme zmeniť v našom živote a čo ponechať, aby sme sa mohli cítiť lepšie.
Ak zmeníte energiu Vášho domu, potom dom zmení Vás a "privanie na vlnách" (Feng Shui) novú budúcnosť.

Viac z tejto kategórie: Feng Shui v praxi »
návrat hore

Feng Shui služby

Feng Shui v praxi

Ponúkam vám komplexné riešenie. Feng Shui porad...

Čítať ďalej...

Harmonizácia interiéru podľ…

Chcete, aby sa z vášho domova stal priestor, ktorý bude všetkých č...

Čítať ďalej...

Prihlásenie or Vytvoriť Účet